7 pleťových masek z kurkumy pro krásnou pleť

Kurkuma má protiplísňové, antiseptické a antibakteriální vlastnosti, stejně tak i přirozené protizánětlivé, takže je ideální pro použití při péči o pleť. Kurkumu zakoupíte v prodejnách BIO nebo asijských potravin.

Čistící prostředek: Kurkuma je známá již po staletí pro své antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Jako čistící prostředek použijte lžíci medu s přidáním špetky kurkumy. Za účelem zjemnění a vyhlazení pokožky masírujte touto směsí celé tělo, které poté opláchnete.

Zářící pleť: Smíchejte 2 lžíce jogurtu s 1/4 lžičky kurkumy. Aplikujte na čistou tvář po dobu 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Pro zdravý lesk naneste několik kapek argonového oleje rovnoměrně kolem obličeje poté, co jste opláchli pleťovou masku.

Pigmentace: Zesvětlete si přirozeně pleť s kurkumovou maskou. Smíchejte jednu lžičku prášku kurkumy se třemi lžícemi limetkové šťávy a vytvořte hustou pastu. Naneste rovnoměrně na obličej nebo jinou požadovanou oblast. Po patnácti minutách omyjte vodou.

Léčba akné: Kurkuma je skvělý lék, který vám pomůže se zbavit akné. Smíchejte špetku skořice a kurkumy s gelem z aloe very a toto použijte jako masku, nebo pro ošetření míst po oloupané mrtvé kůži.

Terapie proti stárnutí: Přidejte kurkumový prášek do podmáslí, toto aplikujte jako pleťovou masku po dobu 10-15 minut a opláchněte. Tato metoda bude fungovat nejlépe na tmavé kruhy a vrásky.

Kurkumový oční krém: Chcete-li vytvořit domácí oční krém pro boj proti tmavým kruhům pod očima a jemným linkám, smíchejte dvě polévkové lžíce smetany s lžičkou kurkumy, naneste jemně pod oči a opláchněte po 15 minutách.