Rostliny v přírodě

Příprava a použití léčivých rostlin Názvy a definice S použitím léčivých rostlin souvisejí následující názvy a jejich definice: Obklady. Tento název dáváme rozdrceným listům nebo jiným částem rostlin (případně...   ( August 31, 2014  |   Zdraví )

Jmenný seznam léčivých rostlin

Aloe Silně projímavá, hořký žaludeční a žlučový prostředek. Andělika lékařská ( Archangelica officinalis) Potíže žaludku a střev, zažívání. Anýz (Pimpinella anisum/Apiaceae/) Nadýmání, křečovité žaludeční potíže, kašel Nutno jmenovat...   (  Zdraví )

Rozdělění léčivých rostlin podle nemocí

Špatné trávení Pro chuť k jídlu nať zeměžluče, květ řebříčku, list máty smíchej stejným dílem, 1lžičku spař 1/4l vařící vody, louhuj 2hod. a pij 2krát denně před jidlem(vhodné...   (  Zdraví )

Mudry prstů

Ruce jsou důležitou částí těla. Každý prst má zvláštní funkci moc v organismu. Kdo dovede této moci použít, uchová si tělesné zdraví a duchovní mír. Když držíte prsty...   (  Zdraví )

Homeopatie

První pomoc s homeopatickými léky Zpočátku je zarážející, ale v konečném důsledku logické dozvědět se, že homeopati používají kopřivu žahavku (Urtica urens) na léčení lidí s prvním, nebo...   (  Zdraví )

Zelená kuchyně

Člověk je původem vegetarián (dlouhé střevo, tělo si neumí samo vyrábět vitamíny). Doposud bylo objeveno 1 200 000 živočichů, 400 000 rostlin, 100 000 hub, lišejníků a mikroorganismů....   (  Zdraví )

Masti a oleje

Rostlinná esence, rostliný olej, včelí vosk (lépe žlutý než-li bílý). Rozpusť vosk v nádobě vložené do větší s vodou, po rozpuštění dej na 1díl vosku 4 oleje, promíchej...   (  Zdraví )

Recepty přírodní kuchyně

BIRCHER – BENEROVO MÜSLI 2lžíce ovesných vloček(obyčejných, nepřevařených atp.), 2středně velká jablka, 2lžíce pšeničných klíčků, 2lžíce kondenzovaného mléka(či obyčejného zahušteného sušeným), 2lžíce medu, 1/2citronu, 2lžíce nakrájených lískových ořechů...   (  Zdraví )