Co se děje, pokud pijete vodu ihned, když ráno vstanete

Současný zdravotní trend je pít vodu ihned poté, co vstanete z postele. Vědci potvrdili zdravotní hodnotu této metody s tím, že se jedná o zcela prospěšnou věc pro...   ( December 24, 2014  |   Zdraví )

7 pleťových masek z kurkumy pro krásnou pleť

Kurkuma má protiplísňové, antiseptické a antibakteriální vlastnosti, stejně tak i přirozené protizánětlivé, takže je ideální pro použití při péči o pleť. Kurkumu zakoupíte v prodejnách BIO nebo asijských...   ( December 23, 2014  |   Zdraví )

5 úžasných důvodů, proč jíst denně kurkumu

Nedávno jsme narazili na článek o osobě trpící rakovinou prsu, která použila zdravou výživu v boji proti této nemoci. Mluvilo se zde o ženě, které byla diagnostikována rakovina...   ( December 22, 2014  |   Zdraví )

Jak přirozeně zhubnout až 5 kilo tělesného tuku za týden

Tento speciální nápoj vám může pomoci schodit až 5 kilo za jediný týden! Pomáhá tělu zbavit se špatných tuků a je to celkem jednoduché! Celer není magická dietní...   ( December 21, 2014  |   Zdraví )

10 přínosů zelených jablek pro naše zdraví

Zelená jablka poskytují širokou škálu zdravotních a kosmetických výhod, zejména ve srovnání s červenými jablky. Existují různé druhy jablek v čele se sladkými, které jsou nejběžnější. Zelená jablka...   ( December 20, 2014  |   Zdraví )

Rostliny v přírodě

Příprava a použití léčivých rostlin Názvy a definice S použitím léčivých rostlin souvisejí následující názvy a jejich definice: Obklady. Tento název dáváme rozdrceným listům nebo jiným částem rostlin (případně...   ( August 31, 2014  |   Zdraví )

Léčitelství

Nejhmotnějším projevem léčby nemocí i léčitelství je bezpochyby chirurgický zákrok. Ten je nutný v případě, že poškození části organismu je natolik drastickým, že již není možné uplatnit jinou...   (  Zdraví )

Jmenný seznam léčivých rostlin

Aloe Silně projímavá, hořký žaludeční a žlučový prostředek. Andělika lékařská ( Archangelica officinalis) Potíže žaludku a střev, zažívání. Anýz (Pimpinella anisum/Apiaceae/) Nadýmání, křečovité žaludeční potíže, kašel Nutno jmenovat...   (  Zdraví )

Rozdělění léčivých rostlin podle nemocí

Špatné trávení Pro chuť k jídlu nať zeměžluče, květ řebříčku, list máty smíchej stejným dílem, 1lžičku spař 1/4l vařící vody, louhuj 2hod. a pij 2krát denně před jidlem(vhodné...   (  Zdraví )

Mudry prstů

Ruce jsou důležitou částí těla. Každý prst má zvláštní funkci moc v organismu. Kdo dovede této moci použít, uchová si tělesné zdraví a duchovní mír. Když držíte prsty...   (  Zdraví )